Int no. #102776
Active
Hobby D 750 Toskana Exclusive GFLC
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 11:53 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Partially integrated |
| Model | D 750 Toskana Exclusive GFLC |
| Initial registration | 10/2010 |
| Mileage | 68.051 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 8.150 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Großwülknitz
Zip code: 06369
Distance:
... km
Int no. #102776
Active
Hobby D 750 Toskana Exclusive GFLC
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 11:53 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.