Int no. #226506
Active
Globecar Campscout
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 1:45 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Globecar |
| Category | Box van |
| Series | Campscout |
| Modell | Unbekannt |
| Initial registration | 12/2012 |
| Mileage | 105.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.360 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Impact damage to rear right - scratches on plastic parts
certain signs of wear and scratches due to age.
Location
Germany, Itzehoe
Zip code: 25524
Distance:
... km
Int no. #226506
Active
Globecar Campscout
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 1:45 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.