Int no. #221999
Reservation
Globecar Campscout
Auction end: Mon, 05/11/2026, 10:00 PM
Availability: 01. Juli 2026
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Globecar |
| Category | Box van |
| Series | Campscout |
| Modell | Campscout |
| Initial registration | 03/2021 |
| Mileage | 23.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Gablingen
Zip code: 86456
Distance:
... km
Int no. #221999
Reservation
Globecar Campscout
Auction end: Mon, 05/11/2026, 10:00 PM
Availability: 01. Juli 2026
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.