Int no. #207505
Buying opportunity
Frankia Vier persoons op L300
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:53 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Alcove |
| Model | Vier persoons op L300 |
| Initial registration | 02/1988 |
| Mileage | 140.000 km |
| Chassis | Andere |
| Engine power in kW | 55 kW (75 PS) |
| Displacement in cm³ | 1499 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Gasoline |
| Licence Plate | Geldig NL |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.400 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
Gaskachel werking onbekend
Location
Netherlands, Woensdrecht
Zip code: 4634
Distance:
... km
Int no. #207505
Buying opportunity
Frankia Vier persoons op L300
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:53 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.