Int no. #214567
Active
Immediate purchase possible
Frankia Titan 890 GD
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:39 AM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Integrated |
| Model | Titan 890 GD |
| Initial registration | 10/2020 |
| Mileage | 34.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 8.900 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Small dent in driver's door
Location
Germany, Rednitzhembach
Zip code: 91126
Distance:
... km
Int no. #214567
Active
Immediate purchase possible
Frankia Titan 890 GD
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:39 AM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.