Int no. #220177
Active
Frankia I 740 BD
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 10:08 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Integrated |
| Model | I 740 BD |
| Initial registration | 04/2017 |
| Mileage | 70.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 50.000 kg |
| Length in mm | 7.600 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Ense
Zip code: 59759
Distance:
... km
Int no. #220177
Active
Frankia I 740 BD
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 10:08 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.