Int no. #220048
Active
Frankia Holiday Class 6500 BD
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:51 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Integrated |
| Model | Holiday Class 6500 BD |
| Initial registration | 03/2005 |
| Mileage | 57.407 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 2685 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.800 kg |
| Length in mm | 6.570 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bad Homburg
Zip code: 61350
Distance:
... km
Int no. #220048
Active
Frankia Holiday Class 6500 BD
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:51 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.