Int no. #224883
Active
Immediate purchase possible
Frankia Fiat Ducato 290
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Partially integrated |
| Model | Fiat Ducato 290 |
| Initial registration | 10/1992 |
| Mileage | 145.232 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 70 kW (95 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 2.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat |
General description
Known defects
Hail damage
Water damage in bathroom by previous owner, repaired
Damage
Location
Germany, Talheim
Zip code: 78607
Distance:
... km
Int no. #224883
Active
Immediate purchase possible
Frankia Fiat Ducato 290
Loading ...
(Fri, 05/15/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.