Int no. #168826
Ended
Frankia FF4
Auction end: Wed, 12/17/2025, 10:25 AM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Partially integrated |
| Model | FF4 |
| Initial registration | 04/2011 |
| Mileage | 93.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 6.480 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
A damaged area on the rear left outer panel.
A slightly damaged wheel arch liner, rear right.
Damage
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 21129
Distance:
... km
Int no. #168826
Ended
Frankia FF4
Auction end: Wed, 12/17/2025, 10:25 AM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.