Int no. #226428
Active
Frankia 6700 ED
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 9:51 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Frankia |
| Category | Integrated |
| Model | 6700 ED |
| Initial registration | 07/2006 |
| Mileage | 83.500 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 2685 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.600 kg |
| Length in mm | 6.780 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, Sound system |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, 71720 Oberstenfeld
Zip code: 71720
Distance:
... km
Int no. #226428
Active
Frankia 6700 ED
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 9:51 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.