Int no. #194760
Active
Immediate purchase possible
Forster T 699 VB
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 11:05 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Forster |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 699 VB |
| Initial registration | 03/2014 |
| Mileage | 146.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Repaired crack on the corner of the rear bumper (only the plastic trim)
Damage
Location
Germany, Langenfeld
Zip code: 40764
Distance:
... km
Int no. #194760
Active
Immediate purchase possible
Forster T 699 VB
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 11:05 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.