Int no. #223485
Active
Forster T 699 LF
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 4:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Forster |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 699 LF |
| Initial registration | 10/2024 |
| Mileage | 2.214 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Dortmund
Zip code: 44369
Distance:
... km
Int no. #223485
Active
Forster T 699 LF
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 4:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.