Int no. #207074
Active
Immediate purchase possible
Forster T 649 HS
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Forster |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 649 HS |
| Initial registration | 11/2019 |
| Mileage | 23.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.490 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bamberg
Zip code: 96052
Distance:
... km
Int no. #207074
Active
Immediate purchase possible
Forster T 649 HS
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.