Int no. #207644
Active
Immediate purchase possible
Ford Nugget Plus Hochdach
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ford |
| Category | Box van |
| Series | Nugget Plus Hochdach |
| Modell | Nugget Plus Hochdach |
| Initial registration | 06/2023 |
| Mileage | 45.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | Z-912-HJ |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 5.340 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Nijmegen
Zip code: 6533MA
Distance:
... km
Int no. #207644
Active
Immediate purchase possible
Ford Nugget Plus Hochdach
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.