Int no. #223685
Buying opportunity
Ford Nugget Hochdach
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:14 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ford |
| Category | Box van |
| Series | Nugget Hochdach |
| Modell | Nugget Hochdach |
| Initial registration | 09/2008 |
| Mileage | 50.500 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.700 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Middle roof hatch closed because engine defective
But hatches are tight!
Location
Germany, Detmold
Zip code: 32758
Distance:
... km
Int no. #223685
Buying opportunity
Ford Nugget Hochdach
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:14 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.