Int no. #215090
Active
Immediate purchase possible
Ford Nugget Aufstelldach
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 12:38 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ford |
| Category | Bus |
| Series | Nugget Aufstelldach |
| Modell | Nugget Aufstelldach |
| Initial registration | 02/2020 |
| Mileage | 106.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 136 kW (185 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.980 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
A small dent in the hood and in the tailgate. Paint not damaged.
Waste water sensor defective
Location
Austria, Hallein
Zip code: 5400
Distance:
... km
Int no. #215090
Active
Immediate purchase possible
Ford Nugget Aufstelldach
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 12:38 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.