Int no. #224261
Active
Immediate purchase possible
Ford Hehn Mobil
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 11:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ford |
| Category | Box van |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Hehn Mobil |
| Initial registration | 10/1999 |
| Mileage | 76.500 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 63 kW (86 PS) |
| Displacement in cm³ | 2496 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 2.830 kg |
| Length in mm | 5.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Rettenbach
Zip code: 89364
Distance:
... km
Int no. #224261
Active
Immediate purchase possible
Ford Hehn Mobil
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 11:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.