Int no. #225101
Active
Ford Ford Transit/Tourneo
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:57 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Ford |
| Category | Box van |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Ford Transit/Tourneo |
| Initial registration | 09/2009 |
| Mileage | 279.850 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 63 kW (86 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 4.863 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
General description
Known defects
List of defects from the last main inspection 8/25 will be presented if interested
Various defects
Damage
Location
Germany, Hamburger
Zip code: 22089
Distance:
... km
Int no. #225101
Active
Ford Ford Transit/Tourneo
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:57 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.