Int no. #183477
Active
Fendt L680 SKF
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 11:00 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Fendt |
| Category | Partially integrated |
| Model | L680 SKF |
| Initial registration | 03/1997 |
| Mileage | 140.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.040 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Power windows front | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Döhlau
Zip code: 95182
Distance:
... km
Int no. #183477
Active
Fendt L680 SKF
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 11:00 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.