Int no. #223330
Active
Fendt Fiat
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Fendt |
| Category | Partially integrated |
| Model | Fiat |
| Initial registration | 10/1992 |
| Mileage | 112.583 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 70 kW (95 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Eigeltingen
Zip code: 78253
Distance:
... km
Int no. #223330
Active
Fendt Fiat
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:12 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.