Int no. #207696
Active
Eura Mobil Terrestra 570 HS
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 1:30 PM)
Availability: 14. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | Terrestra 570 HS |
| Initial registration | 02/2017 |
| Mileage | 130.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.980 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Engine was installed new at 117000. It was driven approx. 10,000 km when sold. Everything works without any problems
Location
Germany, Freiburg
Zip code: 79117
Distance:
... km
Int no. #207696
Active
Eura Mobil Terrestra 570 HS
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 1:30 PM)
Availability: 14. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.