Int no. #222559
Active
Eura Mobil Profila T 720 QF
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:39 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Partially integrated |
| Model | Profila T 720 QF |
| Initial registration | 08/2020 |
| Mileage | 35.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 7.407 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating |
General description
Known defects
- Driver's door paper darkening guide broken
- Sliding bathroom door hooks/sings out of the lower guide (cause unknown, still from previous owner)
- Screw holes in the wall above the passenger side seat bench
Damage
Location
Germany, Troisdorf
Zip code: 53844
Distance:
... km
Int no. #222559
Active
Eura Mobil Profila T 720 QF
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:39 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.