Int no. #219856
Active
Eura Mobil Ls656
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Integrated |
| Model | Ls656 |
| Initial registration | 04/1999 |
| Mileage | 199.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.800 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Langenselbold
Zip code: 63505
Distance:
... km
Int no. #219856
Active
Eura Mobil Ls656
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.