The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Integrated |
| Model | Integra Line 720 EB Automatik |
| Initial registration | 03/2017 |
| Mileage | 87.800 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Pollutant class | Euro 6 |
| Environmental badge | 4 (Green) |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.700 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Width in mm | 2.322 mm |
| Height in mm | 2.880 mm |
| Vehicle identification number | ***************** |
| Main set tires | Summer tires |
| Condition main set of tires (estimation) | medium |
| Second set of tires | Winter tires |
| Condition second set of tires (estimation) | medium |
| ABS | |
| Airbag for passenger | |
| Airbag for driver | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Heated windshield | |
| Hill Start Assist | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Fog light | |
| Particle filter | |
| Upholstery | Fabric |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Tire pressure monitoring | |
| Headlight | Daytime running light |
| Power steering | |
| Parking heater | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
2 repaired accident damages: Parking bumper rear passenger side repaired. It was repaired and painted and a small plastic part (see attached photo) was replaced at the bottom. Both repairs were carried out independently of each other by specialist companies. There is an invoice for the paintwork for approx. 400 €.
The plastic part at the bottom was repaired by another specialist company in connection with the 2nd damage, which was on the rear bottom passenger side, as these parts are connected. Invoice exists. 600 €.
The last two photos above show the damage BEFORE repair.
The water damage was at the top of the large roof hatch. The roof hatch was removed and resealed by an Eura Mobil certified company as part of the manufacturer's warranty.
The vehicle has just undergone the current leak test and there were no defects.
Water stains are hardly visible or no longer visible.
Driver's side scratch at the bottom rear not repaired.
Large roof hatch leak repaired
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now