Int no. #108190
Active
Eura Mobil Fiat
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 3:38 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | Fiat |
| Initial registration | 02/1992 |
| Mileage | 186.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 70 kW (95 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Parking aid | Rear, Camera |
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
Speedometer defective, probably broken speedometer cable
Water heater circuit board defective
Window in alcove on left leaks slightly in heavy rain
Damage
Location
Germany, Wedemark
Zip code: 30900
Distance:
... km
Int no. #108190
Active
Eura Mobil Fiat
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 3:38 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.