Int no. #208787
Buying opportunity
Eura Mobil FB 770
This auction has expired (Mon, 05/18/2026, 10:14 AM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | FB 770 |
| Initial registration | 04/1998 |
| Mileage | 248.000 km |
| Chassis | Andere |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 8.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector |
General description
Known defects
The motorhome is 28 years old and has signs of use commensurate with its age. The heater heats the water, unfortunately the fan in the heater does not work. The accident damage has been repaired, the vehicle is dry and was given a new MOT in April 2026.
There are 7 sleeping places. Further questions please by mail.
Location
Germany, 21039 Hamburg
Zip code: 21039
Distance:
... km
Int no. #208787
Buying opportunity
Eura Mobil FB 770
This auction has expired (Mon, 05/18/2026, 10:14 AM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.