Int no. #207547
Buying opportunity
Eura Mobil FB 770
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:47 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | FB 770 |
| Initial registration | 04/1998 |
| Mileage | 248.000 km |
| Chassis | Andere |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 8.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port |
General description
Known defects
The vehicle has not had an MOT since October 2025.
The auxiliary heater, Truma 6002, heats the water, but the fan does not start.
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 21039
Distance:
... km
Int no. #207547
Buying opportunity
Eura Mobil FB 770
This auction has expired (Tue, 03/31/2026, 1:47 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.