Int no. #219147
Renegotiation
Eura Mobil Contura 766 eb
Auction end: Wed, 04/29/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Partially integrated |
| Model | Contura 766 eb |
| Initial registration | 12/2023 |
| Mileage | 21.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.880 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Apple CarPlay |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Hamm
Zip code: 59071
Distance:
... km
Int no. #219147
Renegotiation
Eura Mobil Contura 766 eb
Auction end: Wed, 04/29/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.