Int no. #221147
Active
Eura Mobil C692FB
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 1:51 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Partially integrated |
| Model | C692FB |
| Initial registration | 08/2000 |
| Mileage | 235.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Kirchlinteln
Zip code: 27308
Distance:
... km
Int no. #221147
Active
Eura Mobil C692FB
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 1:51 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.