Int no. #169199
Buying opportunity
Eura Mobil 770 EB
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:44 AM)
Availability: 28. April 2026
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | 770 EB |
| Initial registration | 08/2016 |
| Mileage | 114.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 8.290 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Normal signs of wear after 9 years of use.
Radiator grille has been repainted black by a professional car painter.
Some slight tears on the plastic outer panels of the body edges.
Location
Germany, Velpke
Zip code: 38458
Distance:
... km
Int no. #169199
Buying opportunity
Eura Mobil 770 EB
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:44 AM)
Availability: 28. April 2026
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.