Int no. #225164
Active
Eura Mobil 690hb
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:09 AM)
Availability: 04. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | 690hb |
| Initial registration | 05/1996 |
| Mileage | 160.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
General description
Known defects
Rear bumper
Location
Germany, Halle/Westf.
Zip code: 33790
Distance:
... km
Int no. #225164
Active
Eura Mobil 690hb
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:09 AM)
Availability: 04. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.