Int no. #219620
Active
Immediate purchase possible
Eura Mobil 230
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:48 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eura Mobil |
| Category | Alcove |
| Model | 230 |
| Initial registration | 03/1999 |
| Mileage | 156.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 66 kW (90 PS) |
| Displacement in cm³ | 1905 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.490 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
General description
Known defects
Slight hail damage (Alkhoven)
Damage
Location
Germany, KITZINGEN
Zip code: 97318
Distance:
... km
Int no. #219620
Active
Immediate purchase possible
Eura Mobil 230
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:48 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.