Int no. #78695
No longer available
Etrusco T 7400 SB
Auction end: Thu, 08/28/2025, 2:07 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Etrusco |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 7400 SB |
| Initial registration | 04/2024 |
| Mileage | 7.800 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.490 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Wörrstadt
Zip code: 55286
Distance:
... km
Int no. #78695
No longer available
Etrusco T 7400 SB
Auction end: Thu, 08/28/2025, 2:07 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.