Int no. #219522
Active
Immediate purchase possible
Etrusco T 6900 SB
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Etrusco |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 6900 SB |
| Initial registration | 09/2021 |
| Mileage | 25.600 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.964 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Hairline crack in rear right bumper
Damage
Location
Germany, Riegelsberg
Zip code: 66292
Distance:
... km
Int no. #219522
Active
Immediate purchase possible
Etrusco T 6900 SB
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.