Int no. #227632
Active
Immediate purchase possible
Etrusco T 6.9 SF
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:03 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Etrusco |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 6.9 SF |
| Initial registration | 10/2023 |
| Mileage | 32.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 114 kW (155 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.999 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Frankfurt am Main
Zip code: 60488
Distance:
... km
Int no. #227632
Active
Immediate purchase possible
Etrusco T 6.9 SF
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:03 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.