Int no. #226289
Renegotiation
Elnagh Magnum 3.0
Auction end: Thu, 05/21/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Elnagh |
| Category | Integrated |
| Model | Magnum 3.0 |
| Initial registration | 10/2011 |
| Mileage | 109.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | J003FP |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.440 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Gebuiksproken wand keuken en wand slaapkamer.
Small buts in vloer bij toilet
Location
Netherlands, Maasbree
Zip code: 5993NM
Distance:
... km
Int no. #226289
Renegotiation
Elnagh Magnum 3.0
Auction end: Thu, 05/21/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.