Int no. #227606
Active
Eifelland Fiat ducato 230
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:57 AM)
Availability: 21. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Eifelland |
| Category | Alcove |
| Model | Fiat ducato 230 |
| Initial registration | 03/2000 |
| Mileage | 188.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Particle filter |
General description
Known defects
Normal signs of wear, scratches on the outside, peeling fornier inside
Location
Germany, Bielefeld
Zip code: 33619
Distance:
... km
Int no. #227606
Active
Eifelland Fiat ducato 230
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:57 AM)
Availability: 21. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.