Int no. #218203
Buying opportunity
Dethleffs Yoka Go T1
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:57 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | Yoka Go T1 |
| Initial registration | 09/2024 |
| Mileage | 2.424 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 114 kW (155 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.989 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Braunschweig
Zip code: 38116
Distance:
... km
Int no. #218203
Buying opportunity
Dethleffs Yoka Go T1
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:57 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.