Int no. #226749
Buying opportunity
Dethleffs Trend T 7057 EBL
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:33 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | Trend T 7057 EBL |
| Initial registration | 11/2022 |
| Mileage | 26.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.250 kg |
| Length in mm | 7.405 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Schwerte
Zip code: 58239
Distance:
... km
Int no. #226749
Buying opportunity
Dethleffs Trend T 7057 EBL
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:33 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.