Int no. #224347
Active
Dethleffs RT 6614
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 10:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | RT 6614 |
| Initial registration | 09/2006 |
| Mileage | 69.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 84 kW (114 PS) |
| Displacement in cm³ | 2464 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.050 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Nevigeser Str 681, Wuppertal
Zip code: 42111
Distance:
... km
Int no. #224347
Active
Dethleffs RT 6614
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 10:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.