Int no. #219209
Active
Dethleffs Rally Edition 6501
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:43 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | Rally Edition 6501 |
| Initial registration | 04/2008 |
| Mileage | 67.576 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2300 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 6.976 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
3 small dents in the body
Damage
Location
Germany, Petershagen
Zip code: 32469
Distance:
... km
Int no. #219209
Active
Dethleffs Rally Edition 6501
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:43 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.