Int no. #13856
Active
Dethleffs Pulse GT T
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | Pulse GT T |
| Initial registration | 04/2022 |
| Mileage | 50.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Permissible total weight in kg | 3.650 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Cruise control |
General description
Known defects
see pictures
Location
Germany, Viersen
Zip code: 41751
Distance:
... km
Int no. #13856
Active
Dethleffs Pulse GT T
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.