Int no. #209772
Active
Immediate purchase possible
Dethleffs Just Go
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 12:10 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Partially integrated |
| Model | Just Go |
| Initial registration | 05/2023 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 114 kW (155 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.360 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Front bumper on the plastic, approx. 10 cm long scratch. No other defects. The date for the TÜV and inspection is June 16, 2026. Vehicle was purchased from Pauli in Remscheid as a new vehicle and has received all inspections and leak tests. Great vehicle has never seen the mountain passes. Assistance systems are available such as the important lane and collision assistant.
Damage
Location
Germany, Radevormwald
Zip code: 42477
Distance:
... km
Int no. #209772
Active
Immediate purchase possible
Dethleffs Just Go
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 12:10 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.