Int no. #219297
Buying opportunity
Dethleffs Globetrotter T5+942
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:51 PM)
Availability: 16. Mai 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Integrated |
| Model | Globetrotter T5+942 |
| Initial registration | 12/1998 |
| Mileage | 89.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.260 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
There are hail dents on the roof. Otherwise everything is ok
Location
Austria, Leutasch
Zip code: 6105
Distance:
... km
Int no. #219297
Buying opportunity
Dethleffs Globetrotter T5+942
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 1:51 PM)
Availability: 16. Mai 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.