Int no. #216447
Buying opportunity
Dethleffs Fiat Ducato 2.5 TDI
This auction has expired (Wed, 04/29/2026, 1:54 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | Fiat Ducato 2.5 TDI |
| Initial registration | 03/1996 |
| Mileage | 162.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.200 kg |
| Length in mm | 5.966 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Petersberg
Zip code: 66989
Distance:
... km
Int no. #216447
Buying opportunity
Dethleffs Fiat Ducato 2.5 TDI
This auction has expired (Wed, 04/29/2026, 1:54 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.