Int no. #205337
Active
Dethleffs Esprit A 7870-2
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 4:53 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | Esprit A 7870-2 |
| Initial registration | 04/2014 |
| Mileage | 89.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 9.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Mühlhausen
Zip code: 99974
Distance:
... km
Int no. #205337
Active
Dethleffs Esprit A 7870-2
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 4:53 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.