Int no. #228542
Active
Dethleffs Ducato
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | Ducato |
| Initial registration | 04/2000 |
| Mileage | 175.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 6.145 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Kassel
Zip code: 34123
Distance:
... km
Int no. #228542
Active
Dethleffs Ducato
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.