Int no. #223604
Active
Dethleffs Ducato
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 1:02 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | Ducato |
| Initial registration | 05/2000 |
| Mileage | 90.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 66 kW (90 PS) |
| Displacement in cm³ | 1905 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.499 kg |
| Length in mm | 6.100 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Ballenstedt
Zip code: 06493
Distance:
... km
Int no. #223604
Active
Dethleffs Ducato
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 1:02 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.