Int no. #219035
Active
Dethleffs Advantage I 5841
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:30 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Integrated |
| Model | Advantage I 5841 |
| Initial registration | 11/2006 |
| Mileage | 180.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Exterior scratches and dents present, some slight cracks under plastic paneling.
Dents on the roof.
Sticker damaged.
Location
Germany, Bremervörde
Zip code: 27432
Distance:
... km
Int no. #219035
Active
Dethleffs Advantage I 5841
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:30 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.