Int no. #223676
Active
Dethleffs A5251
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | A5251 |
| Initial registration | 05/2005 |
| Mileage | 149.627 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 5.383 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| ESP | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Jardelund
Zip code: 24994
Distance:
... km
Int no. #223676
Active
Dethleffs A5251
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.